ЯК ВИЗНАЧИТИ СУМУ ПОДАТКІВ, ЯКЩО УСПАДКУВАЛИ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ?

ГУ ДФС у Харківській області роз’яснило, від якої грошової оцінки земельної ділянки потрібно рахувати ПДФО.

Податківці нагадали: якщо фізособа-резидент отримує спадщину від іншої фізособи-резидента і при цьому не є членом сім’ї спадкодавця І та ІІ ступеня споріднення, вона сплачує ПДФО за ставкою 5% від вартості успадкованої земділянки.

Відповідно до ст. ст. 5 і 13 Закону № 1378 грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.

Фіскали вказали, що нормативну грошову оцінку земділянок використовують для визначення розміру земельного податку, держмита при міні, спадкуванні, даруванні земельних ділянок згідно із законом тощо.

Експертну грошову оцінку земділянок та прав на них проводять із метою визначення вартості об’єкта оцінки. Саме її використовують під час здійснення цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них, крім випадків, визначених Законом № 1378 та іншими законами.

Тому податківці підсумували, що з метою оподаткування ПДФО вартості земельної ділянки як об’єкта спадщини застосовують оціночну вартість, яку визначають за допомогою експертної грошової оцінки земельної ділянки.

Нагадаємо, що пліч-о-пліч із ПДФО йде військовий збір. Тому фізособі, яка зобов’язана сплатити з вартості успадкованої земділянки ПДФО, слід сплатити з такої ж вартості ще і 1,5% військового збору.

Зважайте: якщо земділянку отримують в спадок спадкоємці, які є членами сім’ї спадкодавця І та ІІ ступенів споріднення (у передбаченому ПКУ понятті), то ставка ПДФО становить 0%. За повідомленням ГУ ДФС у Харківській області.

 

Related Posts

ПРЕЗИДЕНТ ПОДПИСАЛ ЗАКОН О ПРОТИВОДЕЙСТВИИ УКЛОНЕНИЮ ОТ УПЛАТЫ НАЛОГОВ
КАКИМ БУДЕТ НАЛОГ НА КВАРТИРЫ В ЭТОМ ГОДУ
КАКИЕ НАЛОГИ ПРИДЕТСЯ ПЛАТИТЬ В 2020 ГОДУ

Leave a Reply