ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ В УКРАЇНІ?

У випадку, коли батьки не можуть домовитися про розмір аліментів самостійно, вони можуть звернутися до суду, який ухвалить рішення щодо конкретної суми.

Таким чином, сплата аліментів стане способом виконання конституційного обов’язку батька, або матері з утримання дитини.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі (частина 3 статті 181 СК України).

Для визначення конкретного розміру аліментів суд враховує:

🔹 стан здоров’я та матеріальне становище дитини;

🔸 стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;

наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

🔹 наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;

🔸 доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;

🔹 інші обставини, що мають істотне значення.

Закон також зауважує, що розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Чи можливо стягнути аліменти з біологічного батька дитини, який не вписаний у свідоцтві про народження дитини як її батько?

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Важливо знати, що суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів, якщо у наявності в нього встановлені витрати, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.

Related Posts

ЯК СТЯГНУТИ АЛІМЕНТИ, ЯКЩО БОРЖНИК ПРОЖИВАЄ ЗА КОРДОНОМ?
РОЗШИРЕНО ПЕРЕЛІК БОРГІВ, ЗА НАЯВНОСТІ ЯКИХ ПРОВАДИТЬСЯ АВТОМАТИЧНЕ СПИСАННЯ КОШТІВ!
ЧИ МОЖЛИВО СТЯГНУТИ АЛІМЕНТИ З БІОЛОГІЧНОГО БАТЬКА ДИТИНИ

Leave a Reply