КОЛИ ФОП-ПЕНСІОНЕР МАЄ СПЛАЧУВАТИ ЄСВ?

ФОП-пенсіонери можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

ДПС у Львівській області нагадує, що відповідно до Закону про ЄСВ ФОП, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Підприємці, які звільняються від сплати внеску, не зобов’язані його платити і не зобов’язані подавати звіт з ЄСВ.

Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зверніть увагу!  За п. 10 розд. IV Порядку №435 ФОПи, самозайняті особи та члени фермерського господарства формують та подають самі за себе до ДПС Звіт з ЄСВ згідно з додатком 5 протягом року в разі призначення пенсії подається Звіт з позначкою «призначення пенсії» за період до дати формування заяви на призначення пенсії, при цьому тип форми «початкова» не зазначається.

Related Posts

КАК ПЕНСИОНЕРУ ПОЛУЧИТЬ СОЦПОМОЩЬ?
В КАКИХ СЛУЧАЯХ ПРОИЗВОДЯТСЯ УДЕРЖАНИЯ ИЗ ПЕНСИЙ
ВОПРОС? ОТВЕТ! ДОЛЖЕН ЛИ ЕДИНЩИК УПЛАТИТЬ ЗЕМЕЛЬНЫЙ НАЛОГ КАК ФИЗЛИЦО?

Leave a Reply