ХТО МАЄ ПРАВО НА «ЗБІЛЬШЕНІ» РОЗМІРИ ПОДАТКОВОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПІЛЬГИ?

Податковим кодексом України визначено окремі категорії платників податків, які мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу на суму ПСП, що дорівнює:

1)    100% суми пільги (1135 грн.) – платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, у розрахунку на кожну таку дитину. Наприклад, зарплата працівника, який має 2 неповнолітніх дітей, –  6200 грн., що не перевищує  граничний розмір доходу для застосування ПСП такому працівнику (6360 грн.). При застосуванні податкової соціальної пільги сума зарплати, з якої буде утримуватись податок на доходи фізичних осіб, становитиме:

6200 грн. (заробітна плата) – (1135 грн. х 2) (ПСП) = 3930 грн.

До речі, реалізувати право на податкову соціальну пільгу може тільки один з батьків.

2)  150 % суми пільги (1702,50 грн.) – платник податку, який:

є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником – у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;

утримує дитину з інвалідністю – у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років;

є особою, віднесеною законом до 1 або 2 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб, нагороджених грамотами Президії Верховної Ради УРСР у зв’язку з їх участю в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;

є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад’юнктом;

є особою з інвалідністю I або II групи, у тому числі з дитинства, крім осіб з інвалідністю I і II групи з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

є особою, якій присуджено довічну стипендію як громадянину, що зазнав переслідувань за правозахисну діяльність, включаючи журналістів;

є учасником бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на якого поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, крім осіб, визначених у пп.”б” пп.169.1.4 пункту 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України.

3) 200% суми пільги (2270 грн.), – платник податку, який є:

Героєм України, Героєм Радянського Союзу, Героєм Соціалістичної Праці або повним кавалером ордена Слави чи ордена Трудової Слави, особою, нагородженою чотирма і більше медалями “За відвагу”;

учасником бойових дій під час Другої світової війни або особою, яка у той час працювала в тилу, та особою з інвалідністю I і II групи, з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

колишнім в’язнем концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання під час Другої світової війни або особою, визнаною репресованою чи реабілітованою;

особою, яка була насильно вивезена з території колишнього СРСР під час Другої світової війни на територію держав, що перебували у стані війни з колишнім СРСР або були окуповані фашистською Німеччиною та її союзниками;

особою, яка перебувала на блокадній території колишнього Ленінграда (Санкт-Петербург, Російська Федерація) у період з 8 вересня 1941 року по 27 січня 1944 року.

!!! Варто зазначити, що особи, які мають статус учасників бойових дій внаслідок участі у боях у зоні АТО, не вказані в Податковому  кодексі,  як пільгова категорія платників, що мають право на збільшений розмір податкової соціальної пільги (150% чи 200%). Такі особи можуть скористатись пільгою на загальних підставах (ПСП становить 1135 грн).

 

Related Posts

ХТО З УКРАЇНЦІВ НЕ ОТРИМАЄ ПІЛЬГИ НА «КОММУНАЛКУ»
В ЯКИХ ВИПАДКАХ ПРИПИНЯЄТЬСЯ ПРАВО ВЛАСНОСТІ
УКРАИНЦАМ МОГУТ УПРОСТИТЬ ДОСТУП К БЕСПЛАТНОЙ ЮРИДИЧЕСКОЙ ПОМОЩИ

Leave a Reply